Cambalkon Aksesuarları


Isı ve Ses Yalıtımı

Cam balkon yaptırmanın pek çok avantajı vardır. Ancak en başta ısı ve ses yalıtımını sayabiliriz. Günümüzde balkonlar son derece geniş tutulmaktadır. Bu durum her yönden avantaj gibi görünse de ısınma sorunu yaratabilir. Özellikle de ilk ve son katta oturanlar için sorun oluşturacaktır. Cam balkon yaptırmanız halinde evinize bir oda daha kazandırmış gibi olursunuz. Dışarıya bakan duvarlar da koruma altına alındığı için yalıtım sağlanır. Yakıttan da tasarruf edersiniz.

Cam balkon sistemleri artık son derece gelişmiştir. Geniş ve ferah balkonları daraltmamak için tamamı cam olan balkonlar yapılmaktadır. Bu camlar aynı zamanda üstün ses yalıtımına sahiptir. Böylece dışarının gürültüsünü dışarıda bırakarak evinizde daha rahat edeceksiniz.

Yaşam Alanı Kazandırın

Balkonlar son derece geniş ve ferah alanlardır. Yaz akşamlarını değerlendirmek, depo olarak kullanmak, çamaşır asmak gibi pek çok işe yarayan balkonunuzu daha kullanışlı hale getirebilirsiniz. Balkonlar oldukça kullanışlı olsa da her kullanımda yıkamak, temizlemek zahmetli gelecektir. Bunun yerine balkonunuzu cam balkon ile kapatmalısınız. Dışarının tozundan kirinden korunan balkonu istediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Gerektiğinde camları tamamen açarak balkon keyfi yapabilirsiniz.

Balkonunuzu kapatmanız halinde evinize bir bahçe, depo ya da oyun alanı kazandırabilirsiniz. Balkonunuza çim halı serip, çiçek ekip şirin bir bahçe oluşturabilirsiniz. Dilerseniz dolaplar yaptırabilir ve fazla eşyalarınızı depolayabilirsiniz. İsterseniz de çocuğunuzun oyuncaklarını koyduğunuz bir oyun odası yapabilirsiniz.

Evi dar olanlar için de cam balkonlar çok avantajlıdır. Çünkü kapatılan balkon bir oda gibi evinize kazandırılacaktır. Dar olan mutfağınıza balkonunuzu kazandırabilir ve yemek masanızı koyabilirsiniz. Kapattırdığınız balkonu ihtiyacınız doğrultusunda dilediğiniz gibi değerlendirmek mümkündür.

Cam balkon yaptırarak dört mevsim balkon keyfi yaşayabilirsiniz. Sadece yaz akşamlarında oturmak için değil kışın kar, yağmur yağarken izlemek için de son derece uygun olacaktır.

Güvenliği Sağlayın

Cam balkonların en büyük avantajlarından biri de güvenliği sağlıyor olmasıdır. Yazın sıcaklarda balkonu açık bırakıp uyumak istiyor ama korkuyorsanız cam balkon size çözüm olacaktır. Hırsız gibi risklere karşı oldukça koruyucudur. Üst katlarda oturanlar için cam balkon bir tercih olsa da zemin ve yere yakın diğer katlar için cam balkon zarurettir.

Sıradan bir balkon eve girmek ya da üst kata tırmanmak için oldukça müsaittir. Demir korkuluk yaptırmak komşularınıza yapacağınız büyük bir kötülüktür. Bunu engellemek için cam balkon idealdir. Camlara tırmanmak hiçbir şekilde mümkün değildir. Kırılması gibi ihtimallerde de zaten haberiniz olacaktır.

Cam Balkon Modelleri

Cam balkon modelleri ilk olarak balkonunuza göre şekillenecektir. Kenarları kapalı bir balkonunuz varsa düz cam balkon yeterlidir. Balkon şekline göre oval U şeklinde ya da L şeklindeki balkonlar da yapılmaktadır. Cam balkonunun ölçüleri tamamen balkonunuza özel olarak alınacak ve bire bir uyumlu olarak yapılacaktır.

Cam balkon yaptırırken düz beyaz camlar tercih edebileceğiniz gibi siyah cam filmli camlar da kullanabilirsiniz. Eğer balkona bakan odanız varsa beyaz cam tercih etmek ışığı kesmeyecektir. Ama balkona bakan oda yoksa siyah camlar tercih edebilirsiniz. Böylece dışarıdan balkonunuzun içi görünmezken siz dışarıyı görebilirsiniz. Cam filmleri de yalıtımı arttırdığı için cam balkonun avantajları da katlanacaktır.

Cam balkonlarda katlanır sistemlerin yanı sıra sürgülü ya da giyotin motorlu modeller de mevcuttur. Bu modellerden tercihinize göre seçebilirsiniz. Sadece konutlar değil işyerleri, kafe ve restoranlar da cam balkon sistemleri ile mekanı daha kullanışlı hale getirmektedir.

COPYRIGHT © 2024 | AHSEN MEDYA | Tüm hakları saklıdır
Tıkla Ara
Whatsapp'tan Sor